Saga (SAGA)

Matawang dalam GBP
786.00
+6.00(+0.77%)
Ditutup·

Pemilikan

TInjauan Pemilikan

Jenis
Saham Biasa yang Dipegang% Jumlah SahamNilai Pasaran
Dana Amanah & ETF
17.18J11.79%134.03J
Pelabur Institusi Lain
62.83J43.12%490.04J
Syarikat Awam & Pelabur Runcit
65.68J45.08%512.32J
Jumlah
145.69J100.00%1.14B

Pemegang Institusi Tertinggi

Pemegang
% daripada pegangan
Saham Dipegang
Tarikh Dilaporkan
Nilai (Dalam 1,000-an)
Hosking Partners LLP6.92%10,077,74278,606
Saga Plc., Employee Stock Ownership Plan6.09%8,875,14869,226
JP Morgan Asset Management5.12%7,463,38158,214
Hargreaves Lansdown Asset Management Ltd.4.42%6,444,87850,270
Schroder Investment Management Limited2.78%4,055,59431,634
Union Bancaire Privee Asset Management LLC2.43%3,543,45827,639
HBOS Investment Fund Managers Limited1.85%2,692,01120,998
NatWest Markets Plc1.53%2,222,07417,332
HSBC Global Asset Management (UK) Limited1.52%2,218,01317,301
Barclays Bank Plc1.45%2,118,04616,521

Pemegang Dana Amanah Teratas

Pemegang
% daripada pegangan
Saham Dipegang
Tarikh Dilaporkan
Nilai (Dalam 1,000-an)
The Mercantile Investment Trust plc1.75%2,545,20519,853
Schroder Unit Trusts Limited - Schroder Institutional UK Smaller Companies Fund1.40%2,032,77115,856
Schroder Unit Trusts Limited - Schroder UK Smaller Companies Fund1.25%1,825,41214,238
Marlborough Unit Trusts - Marlborough UK Micro-Cap Growth Fund0.79%1,150,0008,970
JPMorgan UK Small Cap Growth & Income Plc0.66%965,0007,527
DFA Investment Trust Company - United Kingdom Small Company Series0.46%677,2115,282
DFA Investment Dimensions Group Inc. - International Core Equity 2 Portfolio0.46%671,2245,236
Vanguard Funds Public Limited Company - Vanguard FTSE 250 UCITS ETF0.43%625,7524,881
BlackRock Collective Investment Funds - iShares UK Equity Index Fund0.41%596,6714,654
Vanguard FTSE U.K. All Share Index Unit Trust0.37%542,3374,230
Pendedahan Risiko: Dagangan dalam instrumen kewangan dan/atau matawang kripto melibatkan risiko tinggi termasuk risiko kehilangan sedikit, atau kesemua, amaun pelaburan anda, dan mungkin tidak sesuai untuk semua pelabur. Harga matawang kripto adalah sangat volatil dan mungkin menerima kesan daripada faktor luaran seperti peristiwa kewangan, perundangan atau politik. Dagangan atas margin meningkatkan risiko kewangan.
Sebelum mengambil keputusan untuk berdagang dalam instrumen kewangan atau matawang kripto anda perlu dimaklumkan sepenuhnya tentang risiko dan kos yang berkaitaan dengan pasaran kewangan, mempertimbangkan dengan teliti matlamat pelaburan, tahap pengalaman, dan selera risiko anda, dan mendapatkan nasihat profesional di mana perlu.
Fusion Media ingin mengingatkan anda bahawa data yang terkandung dalam laman web ini tidak semestinya masa sebenar atau tepat. Data dan harga di laman web ini tidak semestinya disediakan oleh mana-mana pasaran atau bursa, tetapi disediakan oleh pembuat pasaran, jadi harga mungkin tidak tepat dan mungkin berbeza daripada harga sebenar di mana-mana pasaran tertentu, bermakna harga adalah indikatif dan tidak sesuai untuk tujuan dagangan. Fusion Media dan mana-mana penyedia data yang terkandung dalam laman web ini tidak akan menerima tanggungan bagi sebarang kerugian akibat dagangan anda, atau kebertanggungan anda pada maklumat yang terkandung dalam laman web ini.
Dilarang untuk mengguna, menyimpan, menerbit semula, memapar, mengubah, memindah, atau mengagihkan data yang terkandung dalam laman web ini tanpa kebenaran bertulis daripada Fusion Media dan/atau penyedia data. Semua hak cipta intelek adalah milik penyedia dan/atau bursa yang menyediakan data yang terkandung dalam laman web ini.
Fusion Media boleh menerima pampasan daripada pengiklan yang muncul di laman web ini, berdasarkan interaksi anda dengan iklan atau pengiklan tersebut.
Versi Bahasa Inggeris perjanjian ini adalah versi utama, yang akan kekal bilamana terdapat percanggahan antara versi Bahasa Inggeris dengan versi Bahasa Melayu.
© 2007-2026 - Fusion Media Limited. Semua Hak Cipta Terpelihara.