x

Please select a profession that best describes you:

Thank you!

0

Kajian Teknikal

KLCI
1658.84
Jan. 16, 2017 09:06 GMT
Sentimen Ahli
Bullish
50%
Bearish
50%
Ringkasan: JUAL KUAT Mula Berdagang
Purata Pergerakan:Beli (2)Jual (10)
Petunjuk:Beli (0)Jual (7)
S3S2S1Mata PivotR1R2R3
1660.931662.671663.911665.651666.891668.631669.87
  Masa Semasa: 18:54 (GMT +8:00)

Kalendar Ekonomi

Masa Cur. Peristiwa Sebenar Ramalan Sebelumnya
Cuti - Monday, January 16, 2017
Seluruh Hari   Amerika Syarikat - Hari Martin Luther King, Jr.
Acara Ekonomi Utama Akan Datang
7h 35m   GBP Gabenor BoE Carney Bercakap        
10h 05m   NZD Keyakinan Perniagaan NZIER     26%
Acara Ekonomi Utama Terkini Dikeluarkan
18:00   EUR Imbangan Dagangan 25.9B 22.0B 20.1B
17:00   EUR CPI Itali (MoM) 0.4% 0.4% 0.4%
14:30   INR WPI India (YoY) 3.39% 3.50% 3.15%

Berita

Pengimbas Saham

Imbas untuk Saham
   
   
   
Cari

Artikel Berkaitan

Jan. 16, 2017 10:54 GMT

Pasaran Kewangan Masa Sebenar

Malaysia - Indeks

Nama Akhir Prbhn. Prbhn. % Tinjauan Pasaran Adv. Dec.
KLCI 1,658.84 -13.66 -0.82%
Up
10.00%
Down
83.33%
Unchanged
6.67%
3 25
Malaysia Top 100 11,321.61 -94.08 -0.82%
Up
0.00%
Down
0.00%
0 0
FTSE BM Mid 70 13,250.40 -113.28 -0.85%
Up
0.00%
Down
0.00%
0 0
Malaysia ACE 5,014.74 -72.43 -1.42%
Up
%
Down
%

Indeks Dunia

Nama Akhir Prbhn. Prbhn. % Tinjauan Pasaran Adv. Dec.
Dow 30 19,885.73 -5.27 -0.03%
Up
46.67%
Down
53.33%
14 16
S&P 500 2,274.64 +4.20 +0.18%
Up
60.83%
Down
38.57%
Unchanged
0.60%
306 194
DAX 11,563.50 -65.68 -0.56%
Up
30.00%
Down
66.67%
Unchanged
3.33%
9 20
S&P/ASX 200 5,748.44 +27.32 +0.48%
Up
63.50%
Down
27.00%
Unchanged
9.50%
127 54
Hang Seng 22,718.15 -219.23 -0.96%
Up
20.00%
Down
80.00%
10 40
China A50 10,205.33 +103.22 +1.02%
Up
0.00%
Down
0.00%
0 0

Hadapan Indeks

NamaBulanAkhirPrbhn. %
Dow 30Mar 1719,796.5-0.18%
S&P 500Mar 172,267.50-0.22%
NasdaqMar 175,053.62-0.15%
Nikkei 225Mar 1719,100.0-0.78%
China A50Jan 1710,197.50+0.69%
Singapore MSCIMar 17334.15-0.51%

Komoditi

NamaBulanAkhirPrbhn. %
Minyak MentahFeb 1752.50+0.25%
Minyak BrentMar 1755.59+0.25%
EmasFeb 171,201.35+0.43%
Minyak Kacang SoyaMar 1735.51-0.14%
Kapas AS #2Mar 1772.25-0.12%
Gandum ASMar 17426.25+0.15%

Hadapan Kewangan

NamaBulanAkhirPrbhn.
Nota-T 10T ASMar 17124.78+0.12
Bund EuroMar 17163.610+0.030
Bon Kerajaan JepunMar 17150.30+0.04
Gilt UKMar 17124.90+0.33
Bon-T 30T ASMar 17152.08+0.06
Indeks Dolar ASMar 17101.66+0.49

ETF

NamaAkhirPrbhn.Prbhn. %
iShares MSCI Malaysi.29.04-0.17-0.58%
iShares MSCI EM36.6800-0.0300-0.08%
SPDR S&P 500227.05+0.52+0.23%
SPDR Gold Trust114.21+0.30+0.26%
Ishares Core S&P/Asx.23.52+0.12+0.51%
ETFS Leveraged Soybe.3.2550.0000.00%

Leading Stocks

NamaAkhirPrbhn.Prbhn. %
Exxon Mobil86.35+0.01+0.01%
Alibaba96.27+0.37+0.39%
Twitter Inc17.25-0.13-0.75%
Facebook128.34+1.72+1.36%
Alphabet830.94+1.41+0.17%
Apple119.04-0.21-0.18%

Malaysia Saham

NamaAkhirPrbhn.Prbhn. %
Malayan Banking8.05-0.27-3.25%
Tenaga Nasional13.92-0.02-0.14%
Axiata4.720.000.00%
Bumiputra Commerce4.720-0.100-2.07%
IHH Healthcare6.30-0.02-0.32%
Sime Darby8.45-0.07-0.82%

Mula berdagang dengan broker industri utama

Broker Peraturan Deposit Minimum
Persatuan Hadapan Nasional (Amerika Syarikat), Suruhanjaya Dagangan Hadapan A.S. (Amerika Syarikat), Penguatkuasa Tata Laku Kewangan (United Kingdom), Suruhanjaya Sekuriti dan Pelaburan Australia (Australia), Penguatkuasa Seliaan Industri Kewangan (Amerika Syarikat), Badan Kawal Selia Industri Pelaburan Kanada (Kanada), Suruhanjaya Sekuriti dan Bursa (Amerika Syarikat), Suruhanjaya Sekuriti dan Hadapan (Hong Kong) $250 Mula Berdagang