x

0

Kajian Teknikal

KLCI
1756.59
Mac 29, 2017 09:18
Sentimen Ahli
Bullish
100%
Bearish
0%
Ringkasan: BELI KUAT Mula Berdagang
Purata Pergerakan:Beli (12)Jual (0)
Petunjuk:Beli (7)Jual (0)
S3S2S1Mata PivotR1R2R3
1754.421754.421754.421754.421754.421754.421754.42
  Masa Semasa: 09:22 (GMT +8:00)

Kalendar Ekonomi

Masa Cur. Peristiwa Sebenar Ramalan Sebelumnya
Acara Ekonomi Utama Akan Datang
6h 07m   THB Keputusan Kadar Faedah Thai   1.50% 1.50%
12h 37m   USD Jualan Rumah Belum Selesai (MoM)   2.4% -2.8%
13h 07m   USD Inventori Minyak Mentah Cushing     1.419M
13h 07m   USD Inventori Minyak Mentah   1.357M 4.954M
14h 07m   USD Ahli FOMC Rosengren Bercakap        
15h 27m   EUR Praet dari ECB Bercakap        
Acara Ekonomi Utama Terkini Dikeluarkan
07:50   JPY Jualan Runcit (YoY) 0.1% 0.5% 1.0%

Berita

Pengimbas Saham

Imbas untuk Saham
   
   
   
Cari

Artikel Berkaitan

Mac 29, 2017 01:22 GMT

Pasaran Kewangan Masa Sebenar

Malaysia - Indeks

Nama Akhir Prbhn. Prbhn. % Tinjauan Pasaran Adv. Dec.
KLCI 1,759.40 +4.98 +0.28%
Up
76.67%
Down
13.33%
Unchanged
10.00%
23 4
Malaysia Top 100 12,113.06 +34.29 +0.28%
Up
0.00%
Down
0.00%
0 0
FTSE BM Mid 70 14,578.12 +41.38 +0.28%
Up
0.00%
Down
0.00%
0 0
Malaysia ACE 5,780.48 +23.83 +0.41%
Up
%
Down
%

Indeks Dunia

Nama Akhir Prbhn. Prbhn. % Tinjauan Pasaran Adv. Dec.
Dow 30 20,701.50 +150.52 +0.73%
Up
90.00%
Down
10.00%
27 3
S&P 500 2,358.57 +16.98 +0.73%
Up
81.55%
Down
18.45%
411 93
DAX 12,149.42 +153.35 +1.28%
Up
93.33%
Down
6.67%
28 2
S&P/ASX 200 5,868.20 +46.97 +0.81%
Up
66.00%
Down
28.00%
Unchanged
6.00%
132 56
Hang Seng 24,345.87 +152.17 +0.63%
Up
48.00%
Down
46.00%
Unchanged
6.00%
24 23
Shanghai 3,252.63 -0.32 -0.01%
Up
31.19%
Down
60.45%
Unchanged
8.36%
388 752

Hadapan Indeks

NamaBulanAkhirPrbhn. %
Dow 30Jun 1720,639.5+0.07%
S&P 500Jun 172,352.75+0.05%
NasdaqJun 175,410.25+0.10%
Nikkei 225Jun 1719,180.0+0.17%
China A50Apr 1710,450.00+0.07%
Singapore MSCIJun 17346.82-0.10%

Komoditi

NamaBulanAkhirPrbhn. %
Minyak Mentah WTIMay 1748.54+0.35%
Minyak BrentJun 1751.52+0.14%
EmasApr 171,248.00-0.61%
Minyak Kacang SoyaMay 1732.49+0.19%
Kapas AS #2May 1776.94+0.01%
Gandum ASMay 17424.750.00%

Hadapan Kewangan

NamaBulanAkhirPrbhn.
Nota-T 10T ASJun 17124.26-0.02
Bund EuroJun 17160.27-0.02
Bon Kerajaan JepunJun 17150.41-0.10
Gilt UKJun 17126.72-0.32
Bon-T 30T ASJun 17150.45-0.07
Indeks Dolar ASJun 1799.54+0.01

ETF

NamaAkhirPrbhn.Prbhn. %
iShares MSCI Malaysi.30.94+0.14+0.45%
iShares MSCI EM39.8100+0.1100+0.28%
SPDR S&P 500235.32+1.70+0.73%
SPDR Gold Trust119.04-0.49-0.41%
Ishares Core S&P/Asx.24.30+0.20+0.83%
ETFS Leveraged Soybe.2.5350.0000.00%

Leading Stocks

NamaAkhirPrbhn.Prbhn. %
Exxon Mobil81.84+0.59+0.73%
Alibaba107.80-0.28-0.26%
Twitter Inc14.94-0.05-0.33%
Facebook141.76+1.44+1.03%
Alphabet840.63+2.12+0.25%
Apple143.80+2.92+2.07%

Malaysia Saham

NamaAkhirPrbhn.Prbhn. %
Malayan Banking9.01+0.01+0.11%
Tenaga Nasional13.76+0.02+0.15%
Axiata5.07+0.02+0.40%
Bumiputra Commerce5.580+0.020+0.36%
IHH Healthcare6.02+0.02+0.33%
Sime Darby9.40+0.01+0.11%

Mula berdagang dengan broker industri utama

Broker Peraturan Deposit Minimum
Persatuan Hadapan Nasional (Amerika Syarikat), Suruhanjaya Dagangan Hadapan A.S. (Amerika Syarikat), Penguatkuasa Tata Laku Kewangan (United Kingdom), Suruhanjaya Sekuriti dan Pelaburan Australia (Australia), Penguatkuasa Seliaan Industri Kewangan (Amerika Syarikat), Badan Kawal Selia Industri Pelaburan Kanada (Kanada), Suruhanjaya Sekuriti dan Bursa (Amerika Syarikat), Suruhanjaya Sekuriti dan Hadapan (Hong Kong) $250 Mula Berdagang