NHPC Ltd (NHPC)

Matawang dalam INR
72.31
+1.61(+2.28%)
Data Masa Sebenar·

Pemilikan

TInjauan Pemilikan

Jenis
Saham Biasa yang Dipegang% Jumlah SahamNilai Pasaran
Dana Amanah & ETF
1.69B16.85%119.69B
Pelabur Institusi Lain
6.65B66.19%470.07B
Syarikat Awam & Pelabur Runcit
1.70B16.96%120.42B
Jumlah
10.05B100.00%710.18B

Pemegang Institusi Tertinggi

Pemegang
% daripada pegangan
Saham Dipegang
Tarikh Dilaporkan
Nilai (Dalam 1,000-an)
India61.39%6,166,507,400435,972,073
Life Insurance Corporation of India5.68%570,507,75940,334,899
SBI Funds Management Limited2.89%290,511,88920,539,191
Capital Research and Management Company1.55%155,947,64211,025,498
Power Finance Corporation Limited1.02%102,679,4757,259,439
Nippon Life India Asset Management Limited0.97%97,375,1446,884,423
Vanguard Capital Management, LLC0.90%90,225,2376,378,924
ICICI Prudential Asset Management Company Limited0.85%85,643,0586,054,964
SBI Life Insurance Company Limited0.77%76,855,3655,433,674
Letko, Brosseau & Associates Inc.0.74%74,671,7225,279,291

Pemegang Dana Amanah Teratas

Pemegang
% daripada pegangan
Saham Dipegang
Tarikh Dilaporkan
Nilai (Dalam 1,000-an)
New World Fund, Inc.1.49%150,000,00010,605,000
SBI Mutual Fund - SBI Small Cap Fund1.10%110,000,0007,777,000
Nippon Mutual Funds - CPSE ETF1.07%107,189,0477,578,266
Letko Brosseau Emerging Markets Equity Fund0.74%74,671,7225,279,291
SBI Mutual Fund - SBI Contra Fund0.67%67,000,0004,736,900
Fidelity Investment Trust - Fidelity Series Emerging Markets Opportunities Fund0.62%62,552,9004,422,490
SBI Funds Management Pvt Ltd. - SBI Mututal Fund - SBI Balanced Advantage Fund0.58%58,000,0004,100,600
Vanguard STAR Funds - Vanguard Total International Stock ETF0.55%55,701,8323,938,120
Vanguard International Equity Index Funds - Vanguard FTSE Emerging Markets ETF0.53%53,190,2553,760,551
ICICI Prudential Mutual Fund - ICICI Prudential Bluechip Fund0.37%36,774,8262,599,980
Pendedahan Risiko: Dagangan dalam instrumen kewangan dan/atau matawang kripto melibatkan risiko tinggi termasuk risiko kehilangan sedikit, atau kesemua, amaun pelaburan anda, dan mungkin tidak sesuai untuk semua pelabur. Harga matawang kripto adalah sangat volatil dan mungkin menerima kesan daripada faktor luaran seperti peristiwa kewangan, perundangan atau politik. Dagangan atas margin meningkatkan risiko kewangan.
Sebelum mengambil keputusan untuk berdagang dalam instrumen kewangan atau matawang kripto anda perlu dimaklumkan sepenuhnya tentang risiko dan kos yang berkaitaan dengan pasaran kewangan, mempertimbangkan dengan teliti matlamat pelaburan, tahap pengalaman, dan selera risiko anda, dan mendapatkan nasihat profesional di mana perlu.
Fusion Media ingin mengingatkan anda bahawa data yang terkandung dalam laman web ini tidak semestinya masa sebenar atau tepat. Data dan harga di laman web ini tidak semestinya disediakan oleh mana-mana pasaran atau bursa, tetapi disediakan oleh pembuat pasaran, jadi harga mungkin tidak tepat dan mungkin berbeza daripada harga sebenar di mana-mana pasaran tertentu, bermakna harga adalah indikatif dan tidak sesuai untuk tujuan dagangan. Fusion Media dan mana-mana penyedia data yang terkandung dalam laman web ini tidak akan menerima tanggungan bagi sebarang kerugian akibat dagangan anda, atau kebertanggungan anda pada maklumat yang terkandung dalam laman web ini.
Dilarang untuk mengguna, menyimpan, menerbit semula, memapar, mengubah, memindah, atau mengagihkan data yang terkandung dalam laman web ini tanpa kebenaran bertulis daripada Fusion Media dan/atau penyedia data. Semua hak cipta intelek adalah milik penyedia dan/atau bursa yang menyediakan data yang terkandung dalam laman web ini.
Fusion Media boleh menerima pampasan daripada pengiklan yang muncul di laman web ini, berdasarkan interaksi anda dengan iklan atau pengiklan tersebut.
Versi Bahasa Inggeris perjanjian ini adalah versi utama, yang akan kekal bilamana terdapat percanggahan antara versi Bahasa Inggeris dengan versi Bahasa Melayu.
© 2007-2026 - Fusion Media Limited. Semua Hak Cipta Terpelihara.