MISC Bhd (MISC)

Matawang dalam MYR
8.42
+0.07(+0.84%)
Data Tertunda·

Pemilikan

TInjauan Pemilikan

Jenis
Saham Biasa yang Dipegang% Jumlah SahamNilai Pasaran
Dana Amanah & ETF
586.66J13.14%5.14B
Pelabur Institusi Lain
3.47B77.66%30.37B
Syarikat Awam & Pelabur Runcit
410.72J9.20%3.60B
Jumlah
4.46B100.00%39.1B

Pemegang Institusi Tertinggi

Pemegang
% daripada pegangan
Saham Dipegang
Tarikh Dilaporkan
Nilai (Dalam 1,000-an)
Petroliam Nasional Berhad (PETRONAS)51.00%2,276,583,90019,942,875
Employees Provident Fund of Malaysia15.47%690,764,4036,051,096
Permodalan Nasional Berhad7.62%340,097,9002,979,258
Kumpulan Wang Persaraan4.74%211,410,2001,851,953
Vanguard Capital Management, LLC1.60%71,607,456627,281
State Of Sarawak1.51%67,466,667591,008
Lembaga Kemajuan Tanah Persekutuan1.16%51,891,800454,572
Penang Development Corporation1.14%50,800,000445,008
Lembaga Tabung Haji0.98%43,756,700383,309
Urusharta Jamaah Sdn Bhd0.69%30,870,000270,421

Pemegang Dana Amanah Teratas

Pemegang
% daripada pegangan
Saham Dipegang
Tarikh Dilaporkan
Nilai (Dalam 1,000-an)
Amanah Saham Bumiputera3.84%171,487,2001,502,228
Amanah Saham Malaysia 30.93%41,712,100365,398
AMANAH Saham Malaysia0.85%37,940,900332,362
Vanguard STAR Funds - Vanguard Total International Stock ETF0.66%29,521,902258,612
Vanguard International Equity Index Funds - Vanguard FTSE Emerging Markets ETF0.62%27,858,996244,045
Amanah Saham Bumiputera 20.54%23,984,400210,103
Amanah Saham Bumiputera 3- Didik0.40%17,661,300154,713
Amanah Saham Wawasan 20200.39%17,337,000151,872
iShares, Inc. - iShares Core MSCI Emerging Markets ETF0.35%15,615,900136,795
Vanguard Fiduciary Trust Company Institutional Total International Stock Market Index Trust II0.33%14,893,758130,469
Pendedahan Risiko: Dagangan dalam instrumen kewangan dan/atau matawang kripto melibatkan risiko tinggi termasuk risiko kehilangan sedikit, atau kesemua, amaun pelaburan anda, dan mungkin tidak sesuai untuk semua pelabur. Harga matawang kripto adalah sangat volatil dan mungkin menerima kesan daripada faktor luaran seperti peristiwa kewangan, perundangan atau politik. Dagangan atas margin meningkatkan risiko kewangan.
Sebelum mengambil keputusan untuk berdagang dalam instrumen kewangan atau matawang kripto anda perlu dimaklumkan sepenuhnya tentang risiko dan kos yang berkaitaan dengan pasaran kewangan, mempertimbangkan dengan teliti matlamat pelaburan, tahap pengalaman, dan selera risiko anda, dan mendapatkan nasihat profesional di mana perlu.
Fusion Media ingin mengingatkan anda bahawa data yang terkandung dalam laman web ini tidak semestinya masa sebenar atau tepat. Data dan harga di laman web ini tidak semestinya disediakan oleh mana-mana pasaran atau bursa, tetapi disediakan oleh pembuat pasaran, jadi harga mungkin tidak tepat dan mungkin berbeza daripada harga sebenar di mana-mana pasaran tertentu, bermakna harga adalah indikatif dan tidak sesuai untuk tujuan dagangan. Fusion Media dan mana-mana penyedia data yang terkandung dalam laman web ini tidak akan menerima tanggungan bagi sebarang kerugian akibat dagangan anda, atau kebertanggungan anda pada maklumat yang terkandung dalam laman web ini.
Dilarang untuk mengguna, menyimpan, menerbit semula, memapar, mengubah, memindah, atau mengagihkan data yang terkandung dalam laman web ini tanpa kebenaran bertulis daripada Fusion Media dan/atau penyedia data. Semua hak cipta intelek adalah milik penyedia dan/atau bursa yang menyediakan data yang terkandung dalam laman web ini.
Fusion Media boleh menerima pampasan daripada pengiklan yang muncul di laman web ini, berdasarkan interaksi anda dengan iklan atau pengiklan tersebut.
Versi Bahasa Inggeris perjanjian ini adalah versi utama, yang akan kekal bilamana terdapat percanggahan antara versi Bahasa Inggeris dengan versi Bahasa Melayu.
© 2007-2026 - Fusion Media Limited. Semua Hak Cipta Terpelihara.