Drdgold (DRDJ)

Matawang dalam ZAR
4,100
0(0.00%)
Ditutup·

Pemilikan

TInjauan Pemilikan

Jenis
Saham Biasa yang Dipegang% Jumlah SahamNilai Pasaran
Dana Amanah & ETF
10.37J11.95%425.05J
Pelabur Institusi Lain
59.67J68.79%2.45B
Syarikat Awam & Pelabur Runcit
16.70J19.26%684.83J
Jumlah
86.74J100.00%3.56B

Pemegang Institusi Tertinggi

Pemegang
% daripada pegangan
Saham Dipegang
Tarikh Dilaporkan
Nilai (Dalam 1,000-an)
Sibanye Stillwater Limited50.10%43,455,8941,781,692
South Africa Government Employee Pension Fund5.33%4,622,417189,519
Public Investment Corporation Limited5.33%4,622,417189,519
Van Eck Associates Corporation2.79%2,418,90499,175
BlackRock, Inc.2.33%2,020,36282,835
Vanguard Capital Management, LLC2.03%1,761,71872,230
Allan Gray Proprietary Ltd.1.76%1,526,46262,585
Acadian Asset Management LLC0.99%858,86035,213
Connor, Clark & Lunn Investment Management Ltd.0.82%711,99929,192
Dimensional Fund Advisors LP0.67%580,55523,803

Pemegang Dana Amanah Teratas

Pemegang
% daripada pegangan
Saham Dipegang
Tarikh Dilaporkan
Nilai (Dalam 1,000-an)
Allan Gray Balanced Fund1.15%996,25240,846
VanEck ETF Trust - VanEck Junior Gold Miners ETF1.02%885,42736,303
Vanguard STAR Funds - Vanguard Total International Stock ETF0.73%630,60125,855
Vanguard International Equity Index Funds - Vanguard FTSE Emerging Markets ETF0.70%611,36225,066
iShares, Inc. - iShares Core MSCI Emerging Markets ETF0.67%577,89823,694
iShares, Inc. - iShares MSCI Global Gold Miners ETF0.65%562,86023,077
American Century Quantitative Equity Funds, Inc. - Global Gold Fund0.51%439,00017,999
Sprott Funds Trust - Sprott Junior Gold Miners ETF0.38%331,85713,606
Vanguard Fiduciary Trust Company Institutional Total International Stock Market Index Trust II0.37%325,16713,332
36ONE BCI SA Equity Fund0.33%282,93911,600
Pendedahan Risiko: Dagangan dalam instrumen kewangan dan/atau matawang kripto melibatkan risiko tinggi termasuk risiko kehilangan sedikit, atau kesemua, amaun pelaburan anda, dan mungkin tidak sesuai untuk semua pelabur. Harga matawang kripto adalah sangat volatil dan mungkin menerima kesan daripada faktor luaran seperti peristiwa kewangan, perundangan atau politik. Dagangan atas margin meningkatkan risiko kewangan.
Sebelum mengambil keputusan untuk berdagang dalam instrumen kewangan atau matawang kripto anda perlu dimaklumkan sepenuhnya tentang risiko dan kos yang berkaitaan dengan pasaran kewangan, mempertimbangkan dengan teliti matlamat pelaburan, tahap pengalaman, dan selera risiko anda, dan mendapatkan nasihat profesional di mana perlu.
Fusion Media ingin mengingatkan anda bahawa data yang terkandung dalam laman web ini tidak semestinya masa sebenar atau tepat. Data dan harga di laman web ini tidak semestinya disediakan oleh mana-mana pasaran atau bursa, tetapi disediakan oleh pembuat pasaran, jadi harga mungkin tidak tepat dan mungkin berbeza daripada harga sebenar di mana-mana pasaran tertentu, bermakna harga adalah indikatif dan tidak sesuai untuk tujuan dagangan. Fusion Media dan mana-mana penyedia data yang terkandung dalam laman web ini tidak akan menerima tanggungan bagi sebarang kerugian akibat dagangan anda, atau kebertanggungan anda pada maklumat yang terkandung dalam laman web ini.
Dilarang untuk mengguna, menyimpan, menerbit semula, memapar, mengubah, memindah, atau mengagihkan data yang terkandung dalam laman web ini tanpa kebenaran bertulis daripada Fusion Media dan/atau penyedia data. Semua hak cipta intelek adalah milik penyedia dan/atau bursa yang menyediakan data yang terkandung dalam laman web ini.
Fusion Media boleh menerima pampasan daripada pengiklan yang muncul di laman web ini, berdasarkan interaksi anda dengan iklan atau pengiklan tersebut.
Versi Bahasa Inggeris perjanjian ini adalah versi utama, yang akan kekal bilamana terdapat percanggahan antara versi Bahasa Inggeris dengan versi Bahasa Melayu.
© 2007-2026 - Fusion Media Limited. Semua Hak Cipta Terpelihara.