Datatec (DTCJ)

Matawang dalam ZAR
5,228
+78(+1.51%)
Ditutup·

Pemilikan

TInjauan Pemilikan

Jenis
Saham Biasa yang Dipegang% Jumlah SahamNilai Pasaran
Dana Amanah & ETF
58.64J24.95%3.02B
Pelabur Institusi Lain
162.76J69.25%8.38B
Syarikat Awam & Pelabur Runcit
13.63J5.80%701.84J
Jumlah
235.04J100.00%12.1B

Pemegang Institusi Tertinggi

Pemegang
% daripada pegangan
Saham Dipegang
Tarikh Dilaporkan
Nilai (Dalam 1,000-an)
South Africa Government Employee Pension Fund16.55%38,901,8782,003,447
Camissa Asset Management Proprietary Limited14.21%33,408,0001,720,512
M&G Investment Management Limited12.44%29,232,0001,505,448
Public Investment Corporation Limited10.46%24,592,0001,266,488
Sanlam Investment Management (Pty) Ltd.6.12%14,384,000740,776
M&G Investment Managers (Pty) Limited5.92%13,922,546717,011
Ninety One UK Limited5.23%12,296,000633,244
Dimensional Fund Advisors LP4.74%11,136,000573,504
Vanguard Capital Management, LLC3.41%8,006,213412,320
MandG Investments Southern Africa (Pty) Ltd3.23%7,597,442391,268

Pemegang Dana Amanah Teratas

Pemegang
% daripada pegangan
Saham Dipegang
Tarikh Dilaporkan
Nilai (Dalam 1,000-an)
Government Pension Fund Global1.89%4,448,261229,085
M&G SA Equity Fund1.88%4,413,378227,289
DFA Investment Dimensions Group Inc. - Emerging Markets Core Equity 2 Portfolio1.68%3,953,563203,608
Dimensional Emerging Markets Value Fund1.56%3,664,437188,719
Vanguard STAR Funds - Vanguard Total International Stock ETF1.17%2,760,142142,147
Prudential Equity fund1.14%2,683,345138,192
Vanguard International Equity Index Funds - Vanguard FTSE Emerging Markets ETF1.13%2,653,185136,639
iShares, Inc. - iShares Core MSCI Emerging Markets ETF1.09%2,564,658132,080
Prudential Balanced Fund0.98%2,314,540119,199
Vanguard Fiduciary Trust Company Institutional Total International Stock Market Index Trust II0.61%1,439,89374,154
Pendedahan Risiko: Dagangan dalam instrumen kewangan dan/atau matawang kripto melibatkan risiko tinggi termasuk risiko kehilangan sedikit, atau kesemua, amaun pelaburan anda, dan mungkin tidak sesuai untuk semua pelabur. Harga matawang kripto adalah sangat volatil dan mungkin menerima kesan daripada faktor luaran seperti peristiwa kewangan, perundangan atau politik. Dagangan atas margin meningkatkan risiko kewangan.
Sebelum mengambil keputusan untuk berdagang dalam instrumen kewangan atau matawang kripto anda perlu dimaklumkan sepenuhnya tentang risiko dan kos yang berkaitaan dengan pasaran kewangan, mempertimbangkan dengan teliti matlamat pelaburan, tahap pengalaman, dan selera risiko anda, dan mendapatkan nasihat profesional di mana perlu.
Fusion Media ingin mengingatkan anda bahawa data yang terkandung dalam laman web ini tidak semestinya masa sebenar atau tepat. Data dan harga di laman web ini tidak semestinya disediakan oleh mana-mana pasaran atau bursa, tetapi disediakan oleh pembuat pasaran, jadi harga mungkin tidak tepat dan mungkin berbeza daripada harga sebenar di mana-mana pasaran tertentu, bermakna harga adalah indikatif dan tidak sesuai untuk tujuan dagangan. Fusion Media dan mana-mana penyedia data yang terkandung dalam laman web ini tidak akan menerima tanggungan bagi sebarang kerugian akibat dagangan anda, atau kebertanggungan anda pada maklumat yang terkandung dalam laman web ini.
Dilarang untuk mengguna, menyimpan, menerbit semula, memapar, mengubah, memindah, atau mengagihkan data yang terkandung dalam laman web ini tanpa kebenaran bertulis daripada Fusion Media dan/atau penyedia data. Semua hak cipta intelek adalah milik penyedia dan/atau bursa yang menyediakan data yang terkandung dalam laman web ini.
Fusion Media boleh menerima pampasan daripada pengiklan yang muncul di laman web ini, berdasarkan interaksi anda dengan iklan atau pengiklan tersebut.
Versi Bahasa Inggeris perjanjian ini adalah versi utama, yang akan kekal bilamana terdapat percanggahan antara versi Bahasa Inggeris dengan versi Bahasa Melayu.
© 2007-2026 - Fusion Media Limited. Semua Hak Cipta Terpelihara.