Cmh (CMHJ)

Matawang dalam ZAR
3,828
+28(+0.74%)
Ditutup·

Pemilikan

TInjauan Pemilikan

Jenis
Saham Biasa yang Dipegang% Jumlah SahamNilai Pasaran
Dana Amanah & ETF
14.40J20.74%547.25J
Pelabur Institusi Lain
2.18J3.14%82.75J
Syarikat Awam & Pelabur Runcit
52.85J76.12%2.01B
Jumlah
69.42J100.00%2.64B

Pemegang Institusi Tertinggi

Pemegang
% daripada pegangan
Saham Dipegang
Tarikh Dilaporkan
Nilai (Dalam 1,000-an)
Ninety One UK Limited7.86%5,454,861207,285
Abax Investments Proprietary Limited2.87%1,993,00075,734
Old Mutual Customised Solutions (Pty) Limited2.09%1,453,46055,231
Denker Capital1.79%1,245,61747,333
MandG Investments Southern Africa (Pty) Ltd1.58%1,096,23641,657
Polaris Capital South Africa1.09%754,00028,652
Perspective Investment Management (Pty) Ltd0.89%615,58423,392
Visio Fund Management (Pty) Limited0.86%596,41222,664
Curate Investments (Pty) Ltd0.84%582,04322,118
Obsidian Capital (Pty) Ltd0.65%453,18917,221

Pemegang Dana Amanah Teratas

Pemegang
% daripada pegangan
Saham Dipegang
Tarikh Dilaporkan
Nilai (Dalam 1,000-an)
Ninety One Value Fund2.43%1,688,06064,146
Ninety One Emerging Companies Fund2.29%1,589,23060,391
Prudential Dividend Maximiser Fund1.58%1,096,23641,657
Old Mutual Albaraka Balanced Fund1.35%934,37335,506
Nedgroup Investments Opportunity Fund1.30%900,00034,200
Denker SCI Equity Fund1.20%830,92431,575
Amplify SCI Flexible Equity Fund1.09%754,00028,652
Nedgroup Investments Entrepreneur Fund1.04%720,00027,360
Curate Momentum Balanced Fund0.84%582,04322,118
Old Mutual Albaraka Equity Fund0.75%519,08719,725
Pendedahan Risiko: Dagangan dalam instrumen kewangan dan/atau matawang kripto melibatkan risiko tinggi termasuk risiko kehilangan sedikit, atau kesemua, amaun pelaburan anda, dan mungkin tidak sesuai untuk semua pelabur. Harga matawang kripto adalah sangat volatil dan mungkin menerima kesan daripada faktor luaran seperti peristiwa kewangan, perundangan atau politik. Dagangan atas margin meningkatkan risiko kewangan.
Sebelum mengambil keputusan untuk berdagang dalam instrumen kewangan atau matawang kripto anda perlu dimaklumkan sepenuhnya tentang risiko dan kos yang berkaitaan dengan pasaran kewangan, mempertimbangkan dengan teliti matlamat pelaburan, tahap pengalaman, dan selera risiko anda, dan mendapatkan nasihat profesional di mana perlu.
Fusion Media ingin mengingatkan anda bahawa data yang terkandung dalam laman web ini tidak semestinya masa sebenar atau tepat. Data dan harga di laman web ini tidak semestinya disediakan oleh mana-mana pasaran atau bursa, tetapi disediakan oleh pembuat pasaran, jadi harga mungkin tidak tepat dan mungkin berbeza daripada harga sebenar di mana-mana pasaran tertentu, bermakna harga adalah indikatif dan tidak sesuai untuk tujuan dagangan. Fusion Media dan mana-mana penyedia data yang terkandung dalam laman web ini tidak akan menerima tanggungan bagi sebarang kerugian akibat dagangan anda, atau kebertanggungan anda pada maklumat yang terkandung dalam laman web ini.
Dilarang untuk mengguna, menyimpan, menerbit semula, memapar, mengubah, memindah, atau mengagihkan data yang terkandung dalam laman web ini tanpa kebenaran bertulis daripada Fusion Media dan/atau penyedia data. Semua hak cipta intelek adalah milik penyedia dan/atau bursa yang menyediakan data yang terkandung dalam laman web ini.
Fusion Media boleh menerima pampasan daripada pengiklan yang muncul di laman web ini, berdasarkan interaksi anda dengan iklan atau pengiklan tersebut.
Versi Bahasa Inggeris perjanjian ini adalah versi utama, yang akan kekal bilamana terdapat percanggahan antara versi Bahasa Inggeris dengan versi Bahasa Melayu.
© 2007-2026 - Fusion Media Limited. Semua Hak Cipta Terpelihara.