ABB Ltd (ABBN)

Matawang dalam CHF
67.78
-1.14(-1.65%)
Ditutup·

Pemilikan

TInjauan Pemilikan

Jenis
Saham Biasa yang Dipegang% Jumlah SahamNilai Pasaran
Dana Amanah & ETF
539.28J29.84%36.55B
Pelabur Institusi Lain
-86.39J-4.78%-5.86B
Syarikat Awam & Pelabur Runcit
1.35B74.94%91.82B
Jumlah
1.81B100.00%122.51B

Pemegang Institusi Tertinggi

Pemegang
% daripada pegangan
Saham Dipegang
Tarikh Dilaporkan
Nilai (Dalam 1,000-an)
UBS Asset Management AG4.52%81,765,2935,542,052
Vanguard Capital Management, LLC3.36%60,790,2244,120,361
Norges Bank Investment Management1.66%30,080,2302,038,838
Artisan Partners Limited Partnership0.97%17,592,9601,192,451
Geode Capital Management, LLC0.79%14,331,380971,381
First Trust Advisors LP0.61%11,039,653748,268
Amundi Asset Management SAS0.60%10,756,452729,072
Nordea Investment Management, AB0.57%10,285,666697,162
Assenagon Asset Management S.A.0.51%9,291,183629,756
FMR LLC0.49%8,828,862598,420

Pemegang Dana Amanah Teratas

Pemegang
% daripada pegangan
Saham Dipegang
Tarikh Dilaporkan
Nilai (Dalam 1,000-an)
Government Pension Fund Global1.66%30,080,2302,038,838
Vanguard STAR Funds - Vanguard Total International Stock ETF1.27%22,922,8081,553,708
Artisan Partners Funds, Inc. - Artisan International Value Fund0.97%17,578,9141,191,499
Vanguard Tax-Managed Funds - Vanguard FTSE Developed Markets ETF0.84%15,127,5561,025,346
iShares Trust - iShares Core MSCI EAFE ETF0.65%11,791,753799,245
Vanguard Fiduciary Trust Company Institutional Total International Stock Market Index Trust II0.64%11,637,626788,798
UBS (CH) Index Fund - Equities Switzerland All NSL0.54%9,716,376658,576
First Trust Exchange-Traded Fund II - First Trust NASDAQ Clean Edge Smart Grid Infrastructure Index0.54%9,682,772656,298
New Perspective Fund0.39%7,120,199482,607
Fidelity Concord Street Trust - Fidelity International Index Fund0.34%6,116,735414,592
Pendedahan Risiko: Dagangan dalam instrumen kewangan dan/atau matawang kripto melibatkan risiko tinggi termasuk risiko kehilangan sedikit, atau kesemua, amaun pelaburan anda, dan mungkin tidak sesuai untuk semua pelabur. Harga matawang kripto adalah sangat volatil dan mungkin menerima kesan daripada faktor luaran seperti peristiwa kewangan, perundangan atau politik. Dagangan atas margin meningkatkan risiko kewangan.
Sebelum mengambil keputusan untuk berdagang dalam instrumen kewangan atau matawang kripto anda perlu dimaklumkan sepenuhnya tentang risiko dan kos yang berkaitaan dengan pasaran kewangan, mempertimbangkan dengan teliti matlamat pelaburan, tahap pengalaman, dan selera risiko anda, dan mendapatkan nasihat profesional di mana perlu.
Fusion Media ingin mengingatkan anda bahawa data yang terkandung dalam laman web ini tidak semestinya masa sebenar atau tepat. Data dan harga di laman web ini tidak semestinya disediakan oleh mana-mana pasaran atau bursa, tetapi disediakan oleh pembuat pasaran, jadi harga mungkin tidak tepat dan mungkin berbeza daripada harga sebenar di mana-mana pasaran tertentu, bermakna harga adalah indikatif dan tidak sesuai untuk tujuan dagangan. Fusion Media dan mana-mana penyedia data yang terkandung dalam laman web ini tidak akan menerima tanggungan bagi sebarang kerugian akibat dagangan anda, atau kebertanggungan anda pada maklumat yang terkandung dalam laman web ini.
Dilarang untuk mengguna, menyimpan, menerbit semula, memapar, mengubah, memindah, atau mengagihkan data yang terkandung dalam laman web ini tanpa kebenaran bertulis daripada Fusion Media dan/atau penyedia data. Semua hak cipta intelek adalah milik penyedia dan/atau bursa yang menyediakan data yang terkandung dalam laman web ini.
Fusion Media boleh menerima pampasan daripada pengiklan yang muncul di laman web ini, berdasarkan interaksi anda dengan iklan atau pengiklan tersebut.
Versi Bahasa Inggeris perjanjian ini adalah versi utama, yang akan kekal bilamana terdapat percanggahan antara versi Bahasa Inggeris dengan versi Bahasa Melayu.
© 2007-2026 - Fusion Media Limited. Semua Hak Cipta Terpelihara.